Důležité!! Preventivní opatření pro vaše zvíře

17. března 2020

Vážení klienti,
jak bylo včera sděleno (viz záznam 15.3.) bude naše klinika z důvodu karanténních opatření předběžně do 1.4. uzavřena.

 Prosíme věnujte pravidelně pozornost informacím, které budeme průběžně umisťovat na náš FB a aplikaci kliniky. Aplikace Animal Clinic je zdarma ke stažení.
Každý den včetně soboty a neděle mě můžete od 17.3. do 1.4. zastihnout telefonicky od 10 do 18h na 775 322 829 nebo mě kontaktujte prostřednictvím e-mailu. Prosíme sdílejte naše příspěvky pravidelně s ostatními.
Dnes 16.3.:
Preventivní opatření pro Vaše zvíře v době celostátní karantény:

1. Prevence je důležitá! Omezujte pohyb venku, zabráníte tak úrazům. Venčete na nezbytně krátkou dobu a jen na vodítku. Vaše zdraví a kontrola nákazy má přednost před welfarem vašich pejsků. Oni se s kratší procházkou vyrovnají lépe než lidé s nákazou.

2. Pokud bere Vaše zvíře léky nebo potřebuje speciální dietu, zásobujte se nyní na dobu cca 8 týdnů dopředu. Je pravděpodobné, že nastanou výpadky, zvláště u preparátů ze zahraničí. Humánní léčiva mohou mít výpadky také, protože budou třeba pro lidskou populaci. Pokud můžete objednávejte si diety online. Webshopy stále ještě rozváží. I to se může změnit.

3. Akutní zažívací potíže (průjem, zvracení): prevence – krmte striktně jen granule na které je vaše zvíře zvyklé. V případě potíží dejte jednodenní hladovku, pouze vodu ad libitum. Nedávejte živočišné uhlí, Smectu atd! Většina zánětů zažívacího aparátu se do 24 h spontánně zlepší. Následně krmte cca týden dietou (vařené kuře a rýže v poměru 1:1). Nakupte a zamrazte si pro tento účel jedno balení kuřecího nebo krůtího masa (ideálně prsní). Pořiďte si kvalitní probiotika pro zvířata a dávejte v době rekonvalescence, lze objednat také online. Teprve když nenastane zlepšení vyhledejte nejbližší (!!!) otevřené veterinární pracoviště.

4. Respirační potíže: pokud má vaše zvíře anamnézu dýchacích potíží /kardiologického onemocnění nebo bere léky, kontaktujte nás online. Akutní kašel: často se jedná o takzvaný „psincový kašel“, většinou zmizí během několika dnů spontánně. Kupte si v lékárně jitrocelový sirup a dávkujte stejně jako u člověka dle velikosti psa (dětská dávka nebo dospělá dávka). Nechte psa v teple.

5. Potíže s močovým aparátem (krev v moči atd): popište nálezy online veterináři. Pokud se stav během 24h spontánně nezlepší doneste pouze moč k vyšetření na nejbližší veterinu a vyzvedněte antibiotika (látka a dávkování dle doporučení). Teprve když nedojde během dalších 5 dnů ke zlepšení stavu, vyhledejte pomoc veterináře se psem/kočkou. Tento postup je proti normálním pravidlům, ale minimalizují se tím návštěvy v čekárnách.

6. Kulhání: většina ortopedických problémů není akutní a lze léčbu bezpečně odkládat i několik měsíců, výjimkou jsou zlomeniny a luxace kloubů. Tomu lze zabránit prevencí (striktně vodítko, kočky držet doma). Pokud nastane problém s kulháním pošlete nám video záznam. Většinou jsem schopen lokalizovat problém podle chůze psa a dát další doporučení. Nedávejte humánní analgetika (Ibuprofen atd!) mohou být toxická pro Vašeho psa/kočku!! Po ukončení karantény budu minimálně prvních 14 dní pouze operovat (cca 5-6 operací denně) takže se budeme snažit minimalizovat dobu čekání.
NECHOĎTE V NEJBLIŽŠÍCH TÝDNECH NA PREVENTIVNÍ VYŠETŘENÍ, OČKOVÁNÍ ČI KONTROLY, POKUD NEJSOU NEZBYTNÉ! Zda je kontrola nezbytná rozhodneme online nebo telefonicky. Pobytem v čekárně ohrožujete vaše zdraví a zdraví veterinárního personálu. Zajistěte si osobu na hlídání Vašeho zvířete pro případ, že onemocníte.
Držte se
J. Hnízdo